theme wordpress
جاذبه های تفریحیجاذبه های طبیعی

آبشار و قندیل های یخی آوستا ابرسج کجاست؟

آبشار و قندیل های یخی آوستا ابرسج

آبشار و قندیل های یخی آوستا در فاصلۀ ۱۵ کیلومتری شمال شاهرود قرار دارد. گردشگران بعد از طیّ مسافتی به طول ۶ کیلومتر از مسیر شاهرود به مجن و به سمت منطقۀ اقبالیه تغییرمسیر داده و از آنجا به بعد به درّه ای پر رمز و راز و زیبا می رسند. که در ابتدای دره آوستا پیرمردی به نام اقبال را مشاهده می کنند که با چند گوسفند و مرغ وخروس تنها در مزرعه کوچکش زندگی می کند، “مردی ادیب که شعرهای زیبایی می سراید. کرسی گرم کلبه عمو اقبال با چای بابونه پذیرای کوهنوردان در روزهای سرد زمستان است.”

آبشار و قندیل های یخی آوستا از جلوه های طبیعت زیبا و منحصر به فرد و کمتر شناخته شده شاهرود می باشد. این کوهستان در فصلهای مختلف سال مکانى مناسب براى بازدیدکنندگان و گردشگران طبیعت تلقی می شود تا در دامنه‌هاى کوهستان و دره‌هاى خوش آب و هوا به آرامش برسند.

تصویر مرتبط

در فصل زمستان، سپیدی برف بر روی کوهساران، چهره‌اى دلربا به آن داده و چشم اندازى زیبا و شگفت انگیز را خلق میکند. به گفته کهنسالان روستای ابرسج، نام منطقۀ آوستا بر گرفته از قداستی ست که برای آب جاری در این منطقه قائل بوده اند. قلعه ای تاریخی و درختان اُرس یا اَوَرس که در این منطقه مشاهده می شود بیانگر غنای تاریخی و طبیعی آن است.

از گونه های حیوانی این منطقه می توان به گونه های بُز، کَل، میش، قوچ، پلنگ، خرس و پرندگانی همچون عقاب و کبک اشاره کرد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن